Activiteiten

Search

Logo

Banner wordt lid

Buur&Zo is een concept waarin Buurtconciërges samenwerken met vrijwilligers en de voorzieningen in de wijk, het preventieteam van de gemeente en met zorginstellingen. Een buurtconciërge is een vertrouwd gezicht voor wijkbewoners. Het is iemand die onder andere medicijnen, maaltijden en boodschappen bezorgt én een luisterend oor biedt.

De buurtconciërge heeft een signalerende rol. Welke behoefte of hulpvraag heeft de bewoner? Wie kan daarbij helpen? De buurtconciërge regelt het, waardoor de druk op zorgverleners en mantelzorgers afneemt.

Het persoonlijke contact met de buurtconciërge werkt preventief. Wijkbewoners gaan weer meer de deur uit en hebben meer aanspraak. Het gevoel om bij de (wijk)gemeenschap te horen maakt een groot verschil.

Bij Buur&Zo draait het erom dat de bewoner prettig en lang in zijn eigen leefomgeving kan blijven en dat het de wijk in zijn geheel verbindt zowel tussen de bewoners onderling als tussen de ondersteunende hulpinstanties.